Aktualności

"I, że Cię nie opuszczę…" – wernisaż wystawy

W sobotę 13 lutego w Muzeum Borów Tucholskich otwarta została wystawa pn. “I, że Cię nie opuszczę”, na której prezentowane są portrety ślubne – monidła, zdjęcia, telegramy, zaproszenia, suknie ślubne i garnitur pana młodego – wszystko z przełomu XX i XXI w.

Pomysłodawczynią zorganizowania wystawy retrospektywnej była p. Elżbieta Bukowska, którą w przygotowaniach z ogromnym zaangażowaniem wspierały panie: Ewa Żarska, Maria Ollick, Marianna Weilandt, Bożena Piotrowska. Ale to, że wystawa się odbyła zawdzięczamy mieszkańcom, którzy z ogromną radością przynosili swoje rodzinne pamiątki. Za to raz jeszcze Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Wśród przybyłych na wernisaż gości byli Sekretarz Powiatu p. Maciej Korda i Skarbnik Powiatu p. Zofia Łącka.

Tego dnia wypełniona gośćmi po brzegi sala wystaw przypominała salę weselną. W odpowiednio do okazji udekorowanej sala przybyłych witał marszem akordeonista p. Kazimierz Parol. Był przygotowany na błogosławieństwo stół, był chleb i sól, tradycyjna wiązanka ślubna, toast i tort weselny. Wiersze o miłości odczytał p. Kazimierz Rink, a o zwyczajach ślubnych opowiadała p. Maria Ollick. Tego popołudnia wspólnych rozmów i miłych wspomnień nie było końca.

Skip to content