Aktualności

„Jo Kociewie je w Jeżewie”

26 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeżewie odbyło się podsumowanie Regionalnego Festiwalu Rękodzieła i Folkloru organizowanego w ramach projektu „Jo Kociewie je w Jeżewie”.

Powiat Tucholski – Borowiaków reprezentował zespół „Frantówki Bysławskie”, hafciarki Klubu Haftu Złotych i Bursztynowych Barw: Marianna Weilandt, Halina Sala, Maria Sala, Barbara Karnecka oraz Maria Ollick i Wioletta Chabowska.
Spotkanie w Jeżewie było doskonałą okazją do zaprezentowania borowiackiego regionu oraz okazją do wymiany doświadczeń i zapoczątkowania dalszej wzajemnej współpracy sąsiadujących regionów. „Frantówki Bysławskie” zachęcały do śpiewu i wspólnej zabawy. Hafty urzekały pięknem i ogromnym zaciekawieniem osób uczestniczących w spotkaniu.
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs rękodzielniczy, w którym uczestniczyły hafciarki i to dla nich utworzono specjalną kategorię w dziedzinie hafciarstwo.
Komisja Konkursowa w składzie: prof. nadzwyczajna Maria Pająkowska – Kensik – ekspert dziedzictwa kulturowego Kociewia, Janusz Kasak – dyrektor GOK Jeżewo, rzeźbiarz, Katarzyna Śmigielska – artystka, malarka przyznała I miejsce Halinie Sala. Równorzędne wyróżnienia przyznano: Mariannie Weilandt, Marii Sala, Barbarze Karneckiej.
W kategorii formy przestrzenne zwyciężyła Barbara Dalke z Chojnic (członkini Klubu Haftu Złotych i Bursztynowych Barw) za kosze plecione z korzenia sosny.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Magdalenie Potulskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Jeżewie za zaproszenie !

Skip to content