Aktualności

Kiermasz Świąteczny organizowany przez Muzeum Borów Tucholskich

W sobotę 17 grudnia na terenie Książnicy Tucholskiej odbył się coroczny Kiermasz Świąteczny, na którym można było nie tylko kupić ozdoby świąteczne, prezenty czy lokalne smakołyki, ale też spróbować sił przy zdobieniu świątecznych pierniczków.

W świątecznej atmosferze kilkudziesięciu wystawców oferowało swoje wyroby. Był też czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, wspólną kawę czy świąteczne wspomnienia. Wyjątkowość organizowanego od lat przez Muzeum Borów Tucholskich kiermaszu polega bowiem na tym, że nie jest on komercyjną, skierowaną wyłącznie na zysk imprezą, ale ma też wielki walor integracyjny. Dlatego też, pomimo tego, że kiermasze organizowane są w wielu różnych miejscach, dla wielu osób akurat to wydarzenie jest najważniejszym momentem w przygotowaniach do Świąt. Istotne jest to, że wszystkie oferowane na kiermaszu wyroby stworzone zostały lokalnie, w nawiązaniu do borowiackiej tradycji, zachowując swój indywidualny charakter i “borowiackie serce”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – zarówno wystawcom, jak i gościom oraz kupującym – za wspólne spędzenie czasu i dzielenie się swoją radością z nadchodzących Świąt.

Zdjęcia dostępne na naszym profilu FB

Skip to content