Aktualności

Korowód Kolędników

3 lutego 2016 roku tradycyjnie już ulicami Tucholi przeszedł barwny pochód – Korowód Kolędników. Korowód pod auspicjami Muzeum Borów Tucholskich i Borowiackiego Towarzystwa Kultury nawiązuje do tradycji ludowych naszego regionu.

Jak co roku trasa Korowodu wiedzie przez instytucje i placówki oświatowe, w których witany jest słodyczami i dobrym słowem. W Starostwie Powiatowym witającymi byli Starosta Tucholski Michał Mróz i Sekretarz Powiatu Maciej Korda. Uczestnicy Korowodu swoją radością dzielili się także z mijanymi na ulicach mieszkańcami Powiatu Tucholskiego.

Korowód wyruszył sprzed Muzeum Borów Tucholskich o godz. 12.00, odwiedził Tucholski Park Krajobrazowy, Technikum Leśne, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem, Szkołę Podstawową nr 3, Zespół Szkól Ogólnokształcących i Starostwo Powiatowe. Powracając przeszedł przez plac Wolności do Szkoły Podstawowej nr 1, Urzędu Miasta Tuchola, Tucholskiego Ośrodka Kultury i z powrotem do Muzeum, gdzie na wszystkich Kolędników czekał już poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim Kolędnikom i osobom ich wspierającym za ich wysiłki zmierzające do podtrzymania tradycji i do zapewnienia nam wszystkim chwili uśmiechu i radości!

Skip to content