Aktualności

Korowód Kolędników

23 lutego 2017 roku tradycyjnie już ulicami Tucholi przeszedł barwny pochód – Korowód Kolędników nawiązujący do tradycji ludowych naszego regionu.

Jak co roku Korowód odwiedzał instytucje i placówki oświatowe, w których witany był słodkimi podarkami. W Starostwie Powiatowym witającymi byli Starosta Tucholski Michał Mróz i Skarbnik Powiatu Zofia Łącka. Uczestnicy Korowodu swoją radością dzielili się także z mijanymi na ulicach mieszkańcami Powiatu Tucholskiego.
W tym roku w pochodzie uczestniczyło ok. 130 os. , a wśród nich przedszkolacy z grupy Kasztanki z Przedszkola nr 1 w Tucholi, uczniowie z klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi, młodzież z Gimnazjum nr 1 w Tucholi, młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Przystań też z Tucholi.

Korowód wspomagali grą na akordeonie Pan Kazimierz Parol, śpiewem członkinie zespołu Frantówki Bysławskie Jadwiga Pik, Irena Kreft. Grupę kolędników poprowadziła Maria Ollick. Na miejscu w muzeum pomocą służyła Marianna Weilandt i Magdalena Ast. Przemarsz na zdjęciach uwieczniła Sandra Podgórska, a nad całością czuwała i korowód koordynowała Wioletta Chabowska pracownik muzeum.
Korowód wyruszył o godz. 12.00 sprzed Muzeum Borów Tucholskich, odwiedził Technikum Leśne, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem, Szkołę Podstawową nr 3, Zespół Szkól Ogólnokształcących i Starostwo Powiatowe. Następnie przeszedł przez plac Wolności do Szkoły Podstawowej nr 1, Urzędu Miasta Tuchola, Tucholskiego Ośrodka Kultury i z powrotem do Muzeum, gdzie na wszystkich Kolędników czekał już poczęstunek.

Jak na zapusty przystało uczestnicy korowodu przebrani byli w postaci charakterystyczne dla regionu.
Dziękujemy wszystkim Kolędnikom i osobom ich wspierającym, nauczycielom i opiekunom za ich wysiłki zmierzające do podtrzymania tradycji i do zapewnienia nam wszystkim chwil uśmiechu i radości!

Skip to content