Aktualności

Malarstwo Justyny Wojciechowskiej

Starosta Tucholski Michał Mróz zaprasza na otwarcie wystawy: Malarstwo Justyny Wojciechowskiej. Wernisaż odbędzie się 11.01.2018 r. (tj.czwartek) o godz. 17.00 w budynku Muzeum Borów Tucholskich (Tuchola, ul. Podgórna 3)

Justyna Wojciechowska – rodowita tucholanka, amatorka. Maluje odkąd pamięta. Wspomina czasy szkoły podstawowej i nauczyciela plastyki Mariana Thiede. Pamięcią wraca do czasów kiedy odwiedzała pracownię plastyki Lilli Wałęzy, która mieściła się w Tucholskim Ośrodku Kultury. To właśnie tam na zajęciach dodatkowych doskonaliła swój talent. Niesamowita miejsce (poukładane na półkach puszki z farbami, słoje z pędzlami, poustawiane ramy, sztaluga) niezwykła aura miejsca, ciepło i serdeczność płynące od nauczyciela sprawiły, że Justyna sięga po ołówki i pędzle do dnia dzisiejszego. Swoje prace wykonuje w wielu technikach – pastele, akryl, węgiel, ołówek. Próbowała sił również w linorycie. Maluje pejzaże, portrety, miejsca sakralne, obrazy świętych.

Na co dzień pracuje w sklepie z odzieżą męską. Jest osobą kontaktową, otwartą na świat i ludzi. Na pierwszym miejscu stawia rodzinę ma ogromne wsparcie w mężu i córce. Jak sama mówi „rodzina jest najważniejsza”.

Prace artystki można było zobaczyć na wystawach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi.

Skip to content