Aktualności

Moja Niepodległa

W piątek 9 lutego w Muzeum Borów Tucholskich odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy powrotu Tucholi do Macierzy.

Program artystyczny przygotowały dzieci z Przedszkola nr 1 w Tucholi pod opieką pani Katarzyny Piotrowskiej i pani Marty Duraj. W programie artystycznym usłyszeć można było takie wiersze jak „Wolność”, „Oblicze ojczyzny” czy „Katechizm polskiego dziecka” oraz pieśni „Symbole narodowe”, „Warszawo ma” i „Warszawskie dzieci”.

Podczas uroczystości gościnnie wystąpiła uczennica Gimnazjum nr 1 w Tucholi Amelia Szrajber wykonując utwór „Miejcie nadzieję” pochodzący z filmu „Ostatni dzwonek”. Przedszkolaki nawiązały także do naszego regionu, śpiewając piosenkę „Jesteś” oraz recytując wiersz „Bory Tucholskie” Na zakończenie akademii dzieci zatańczyły „Poloneza”.

W uroczystości uczestniczył pan Jerzy Kowalik Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego, który pogratulował paniom przygotowującym akademie, a także podziękował dzieciom za przepiękny, niezwykle emocjonujący występ.

Dzieci z przedszkola nr 1 wykazały się ogromną dojrzałością recytując wiersze i śpiewając pieśni narodowe, to za ich sprawą niejeden dorosły wszedł z Muzeum z nutą refleksji, czy nawet łzą w oku.

Skip to content