Aktualności

Muzealne mury w popołudniowym świetle sztuki i kultury- ZABAWKI I ZABAWY Z DAWNYCH LAT

W piątek w Muzeum Borów Tucholskich odbyła się impreza „Zabawki i zabawy z dawnych lat”. Od 2009 r. nasze muzeum włącza się europejską akcję nocnego zwiedzania muzeów, choć w tym roku wyjątkowo ze względu na tematykę imprezy rozpoczęliśmy ją w godzinach popołudniowych. W programie imprezy miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Zabawki dawnych lat” którego dokonał Pan Jerzy Kowalik członek Zarządu Powiatu Tucholskiego.

Następnie w dziecięcy świat śpiewając piosenki małej Natalki Kukulskiej wprowadziła nas Małgorzata Drzewicka. Stare gry i zabawy (chusteczka haftowana, chodzi lisek koło drogi, kółko graniaste) zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 1 w Tucholi, które przygotowała Marta Duraj. Dzieci ubrane były w ubranka z dawnych lat które przyniosły i uszyły panie Anna Urban-Chabowska oraz Joanna Dolot. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy zadbali o wyposażenie pokoiku dziecięcego w zabawki. „Jak bawić się i być bezpiecznym w lesie czyli zielone gry i zabawy przeprowadzili leśnicy Marta i Przemysław Tokarscy. A słodkości dla wszystkich uczestników imprezy przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tucholi. Pomiędzy kolejnymi punktami imprezy przeprowadzane były liczne gry i konkursy, zarówno dla małych i jak dużych. Na koniec odbyła się projekcja bajek ze starego projektora. Podczas trwania imprezy można było nabyć okolicznościowe pamiątki z wystawy (chodź nie tylko)  które przygotowali właściciele „ Borowiackiej Chaty” Zofia i Piotr Koseccy. Imprezę poprowadził pan Wiesław Szołtun.

W tym miejscu należą się podziękowania dla osób które odpowiedziały na nasz apel i dzięki którym wystawę „Zabawki dawnych lat” możemy podziwiać. Zabawki na czas trwania wystawy przekazali: Marzena, Marek i Błażej Romanowscy, Ewa Lachowska – Żarska, Leszek Ciżmowski, Elżbieta Kosecka, Jakub Karwasz, Danuta Gierszewska, Barbara Okrzyńska, Maria Kluczkowska, Jolanta Bągorska, Antonina Olszewska, Wiesław Szołtun, Anna Rojewska, Alicja Rutkowska, Paweł Redlarski, Irena Kruse, Wioletta, Leszek Chabowscy, Elżbieta Zwolińska, Dorota Zwolińska, Maria Pozorska, Genowefa Sobieraj, Elżbieta Damasiewicz, Gminna Biblioteka Publiczna w Cekcynie.

W urządzaniu wystawy pomagały: Ewa Lachowska-Żarska, Elżbieta Bukowska, Marianna Weilandt,  Maria Ollick, Michał Kozłowski, praktykanci Patrycja, Klaudia i Adrian do których kierujemy podziękowania.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy.

Organizatorem imprezy był Powiat Tucholski we współpracy z Galerią Zabawek Krystynki, Nadleśnictwami: Zamrzenica i Różanna, Środowiskowym Domem Samopomocy w Tucholi, Przedszkolem nr w Tucholi.

Skip to content