Aktualności

Muzeum Borów Tucholskich wznawia działalność

Z dniem 18.05.2020r. Muzeum Borów Tucholskich wznawia swoją działalność.
Dla zwiedzających udostępnione są wystawy stałe i wystawa czasowa w godz. 10.00-14.00.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo opracowaliśmy szereg zasad obowiązujących na terenie muzeum, zgodnych z wytycznymi Rządu RP

Informacja dla zwiedzających w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii i szerzeniem się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

1. W muzeum jednorazowo może przebywać 1 osoba zwiedzająca indywidualnie lub jedna rodzina lub osoby z jednego środowiska domowego (maksymalnie do 10 osób) .
2. Dla zwiedzających muzeum czynne będzie w godz. 10.00 – 14.00. Zwiedzanie muzeum bez możliwości wynajęcia przewodnika.
3. Wprowadza się zakaz organizacji lekcji muzealnych.
4. W sezonie letnim (miesiące lipiec –sierpień) muzeum otwarte również w soboty i niedziele w godz. 10.00- 16.00. Dla zwiedzających natomiast wyznacza się godz. 11.00-15.00.
5. Kolejne osoby oczekują na wejście do muzeum na zewnątrz budynku.
6. Zwiedzanie następuje po opuszczeniu wcześniejszych zwiedzających oraz po zdezynfekowaniu poręczy i klamek znajdujących się na wyznaczonych obszarach zwiedzania.
7. Każdy zwiedzający wchodzący do muzeum ma obowiązek zdezynfekowania rąk.
8. Na terenie muzeum (na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu) obowiązuje noszenie maseczki ochronnej lub innej osłony na usta i nos oraz rękawiczek ochronnych.
9. Należy zachować dystans społeczny między osobami (ok. 2 metrów) w kolejce do kasy muzeum oraz podczas przemieszczenia si po ekspozycjach.
10. Wprowadza się całkowity zakaz dotykania eksponatów.

Skip to content