Aktualności

"Polskie zamki i pałace w fotografii Andrzeja Mieczkowskiego"

W piątek 10 marca w Muzeum Borów Tucholskich otwarta została wystawa „ Polskie zamki i pałace w fotografii Andrzeja Mieczkowskiego”. Gości powitał i uroczystego otwarcia dokonał Wicestarosta Tucholski Zenon Poturalski. Na wernisaż przybyła najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, miejscowi twórcy.

Andrzej Mieczkowski fotografią  zajmuje się amatorsko od młodzieńczych lat. W latach 1997 – 2000 jeździł samochodem po Polsce (wcześniej obmyślając i zaznaczając na mapie trasę)  i fotografował zamki, pałace oraz spisywał informacje historyczne o każdym obiekcie. Na wystawie zaprezentowano ok. 100 zdjęć z całej kolekcji liczącej ok. 250 fotografii.

Spotkanie w muzeum przebiegało w miłej atmosferze, o swych zainteresowaniach chętnie opowiadał artysta i tak też został przedstawiony jako człowiek wielu pasji.

Dla przybyłych gości na piątkowe  spotkanie czekała niespodzianka – prezentacja składająca się ze zdjęć obrazów, które namalował Pan Andrzej. Malowanie to kolejna pasja, którym zajmował się od 1991 r. i namalował ponad 200 obrazów. Obrazy Andrzeja Mieczkowskiego cechuje realizm i staranne dopracowanie szczegółów. Emanuje z nich optymizm, wrażliwość na piękno i ciepły stosunek do malowanych obiektów. Jego specjalnością były pejzaże, których tematem najczęściej były Bory. Obecnie nie maluje, a prace znajdują się  w kolekcjach prywatnych. Posiada je najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi zarówno w kraju jak i zagranicą.

Skip to content