Aktualności

Tucholski Jarmark Bożonarodzeniowy

organizowany 15 grudnia przez Starostwo Powiatowe w Tucholi wspólnie z Gminą Tuchola Jarmark Bożonarodzeniowy okazał się wielkim sukcesem.

Licznie przybyli na tucholski OSiR goście na ponad 30 stoiskach mogli kupić świąteczne ozdoby i upominki, wziąć udział w warsztatach i konkursach czy wysłuchać koncertu kolęd.

O poczęstunek zadbały: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, Spółdzielnia Socjalna „Borowiacki Wigor” z Gostycyna oraz Spółdzielnia Socjalna „Borowiackie Smaki” z Cekcyna – podmioty Ekonomii Społecznej, za wsparcie których Powiat Tucholski uznany został za najlepszy w całym kraju.

Stowarzyszenie “Jak w rodzinie” prowadziło warsztaty “Kolorowo na ludowo- obyczaje świąteczne” oraz konkursy z nagrodami sfinansowane ze środków Województwa Kujawsko- Pomorskiego. 

Dzięki środkom od sponsorów pozyskanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi oraz środkom PFRON, Stowarzyszenie “Pomocna Dłoń” działające przy Domu Pomocy Społecznej w Wysokiej zorganizowało dla osób niepełnosprawnych warsztaty z ozdabiania piernika oraz wspólne kolędowanie przy muzyce zespołu country “Drink Bar” z Torunia. Nie zabrakło na scenie także “Bysławskich Frantówek”.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorem i gościom, zapraszamy za rok.

Skip to content