Aktualności

Twórczość Józefa Wróblewskiego

3 marca w Muzeum Borów Tucholskich odbył się wernisaż poświęcony twórczości Józefa Wróblewskiego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Sekretarz Powiatu Tucholskiego Maciej Korda, który podziękował w ciepłych słowach autorowi za skorzystanie z gościnności Muzeum Borów Tucholskich, które zawsze jest otwarte dla wszelkiego typu działalności kulturalnej.

Wystawa Pana Józefa nie jest pierwszą, a dokładnie 93 wystawą, która przedstawia dorobek jego twórczości. Artysta uprawia malarstwo olejne i akwarelowe, jest znakomitym kolorystą maluje plamą, tworząc barwną paletę nie precyzyjną i dosłowną, a subtelną i niedookreśloną. Prace Pana Józefa były wystawiane między innymi na Litwie, Ukrainie, w Rosji i wielu miejscach w Polsce, jak także i w powietrzu między innymi na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych.
Artysta bardzo wstrząśnięty nawałnicą, która przeszła przez nasz region z 11 na 12 sierpnia wyrządzając ogromne straty w drzewostanie, który jak wspominał sam sadził m.in. w leśnictwach Rytel i Woziwoda, postanowił swoich sił spróbować w fotografii dokumentując to straszne zjawisko.Dla uczestników wernisażu artysta przygotował niespodziankę w postaci fotografii obrazów, które rozlosowano podczas spotkania. Zdjęcia, które prezentowane są na wystawie zgodnie z wolą autora, po jej zakończeniu zostaną przekazane na własność Muzeum Borów Tucholskich. Serdecznie dziękujemy, a Panu Józefowi życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji i doczekania 100 wystawy swojej twórczości.

Skip to content