Aktualności

Wizyta dzieci z Rytla w Muzeum Borów Tucholskich

W piątek 2.02 br Muzeum Borów Tucholskich gościło feryjną grupę dzieci z Domu Kultury w Rytlu. Przypomnijmy, że miejscowość ta została bardzo doświadczona nawałnicą, która przeszła również przez Powiat Tucholski z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Uczestników przywitali, przekazując również słodki upominek: Starosta Tucholski p. Michał Mróz i członek Zarządu p. Jerzy Kowalik.

W muzeum dzieci i młodzież zapoznały się z historią miasta Tuchola, poznały legendę o patronce miasta Św. Małgorzacie, w „Chacie Borowiackiej” przybliżono im dawne codzienne życie przodków, na wystawie flora i fauna z bliska uczyły rozpoznawania się gatunków zwierząt żyjących na naszym terenie.
Uczestnicy wycieczki wzięli też udział w lekcji muzealnej pn. “pranie na tarach”. Po przekazaniu teorii, zapoznaniu się ze sprzętami pomocnymi do prania, prasowania i maglowania dzieci przystąpiły do pracy. Uczyły się prania na tarach maglowania na maglach. Mimo „ciężkiej i mozolnej pracy” uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały. Na koniec wśród uczestników przeprowadzono egzamin sprawdzający nabytą wiedzę i umiejętności, który został zdany celująco.
Dziękujemy za wspólną pracę i zabawę.

Skip to content