Kiermasz Wielkanocny 2024 już za nami

Opublikowano 02 kwietnia 2024

Uwagę kupujących przyciągały bogato zdobione stoiska wystawców. Nie zabrakło na nich wykonanych różnymi technikami świątecznych ozdób, stroików, wyrobów sztuki ludowej: rzeźb, haftów prezentujących bogactwo naszego regionu. Na kiermaszu znaleźć można było także coś dla ciała w postaci świątecznego jedzenia kuchni polskiej  oraz ukraińskiej jak również naszych lokalnych produktów, borowiackiego fjuta i grzybów z Wioski Grzybowej.

Dodatkową atrakcją tegorocznego kiermaszu wielkanocnego  były przygotowane stoiska  warsztatowe. Młodzież z klas o profilu technik architektury krajobrazu pod kierunkiem nauczycielki Aleksandry Kamińskiej z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi komponowała świąteczne stroiki. Drugim pokazem warsztatowym było  malowania na wodzie technikom ebru prowadzone przez Fundację Towarzystwa Europejskiego Rozwoju i Edukacji Narodowej TEREN.

Wszystkim wystawcom oraz prowadzącym warsztaty w imieniu organizatorów osobiste podziękowania złożyli Wioletta Chabowska kierownik Muzeum Borów Tucholskich oddziału Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu i  Michał Mróz Starosta Tucholski.  Wyrazili oni ogromną wdzięczność twórcom za ich obecność i ciężką pracę nad przygotowaniem tak wspaniałych dzieł i wyrobów, które prezentowane były na stoiskach.