Kolęda w Muzeum Borów Tucholskich

Opublikowano 18 stycznia 2023

Starosta Tucholski, Muzeum Borów Tucholskich oraz Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi zaprosili mieszkańców na III Wieczór  Borowiacki „Hej! Kolęda, Kolęda”!

Śpiewanie kolęd w gronie  rodziny i przyjaciół stwarza zawsze niezwykły, świąteczny nastrój, magiczną atmosferę i poczucie wspólnoty, przynosi radość i mnóstwo pozytywnej emocji.  Tak też było tym razem. We wtorek  17 stycznia 2023 r. w Muzeum Borów Tucholskich podczas III Wieczoru Borowiackiego sala wystawowa wypełniła się rozśpiewanymi  gośćmi. Pomysł na wspólne spędzenie czasu z kolędą narodził się podczas poprzedniego Wieczoru Borowiackiego, a pomysłodawcami byli państwo Elżbieta i Stanisław Łangowscy. Gości przywitała Wioletta Chabowska, natomiast  Maria Ollick w kilku  słowach  wprowadziła zebranych w temat wieczoru, a także opowiadała pokrótce historię każdej wykonywanej wspólnie kolędy. O akustyczny komfort zadbał Jarosław Iwicki. Były śpiewniczki, białe obrusy na stołach, bufet, wspólny i solowy śpiew przy akompaniamencie Pana Stanisława, a i czas na wspominki też się znalazł.

Podnieś rękę, Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą!

W dobrych radach, w dobrym bycie wspieraj jej siłę swą siłą,

dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami!

A Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami.

Tą wyśpiewaną w kolędzie prośbą zakończyło się wtorkowe spotkanie w iście domowej  atmosferze, która przyniosła  wszystkim uczestnikom  radość  i  chwile wzruszeń.

Pozostaje teraz już tylko czekać na kolejne spotkanie.  Przecież niedługo Zapusty!

Zdjęcia dostępne na naszym profilu FB