Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu nowym zarządcą Muzeum Borów Tucholskich

Opublikowano 01 marca 2024

Logo Muzeum Borów Tucholskich Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu

Muzeum Borów Tucholskich

1 marca 2024 r. Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu zostało oficjalnym zarządcą Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi. KPCD rozpoczęło działalność w 2021 r. jako instytucja kultury Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jej najważniejszym celem jest badanie i upowszechnianie materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu Pomorza i Kujaw oraz kreowanie mechanizmów wzmacniających lokalną tożsamość opartą na lokalnych wyróżnikach. Działania podejmowane przez Centrum mają służyć przede wszystkim wzmocnieniu więzi społecznych, zwiększeniu kulturowej świadomości oraz identyfikacji mieszkańców z regionem. Realizując działalność statutową podejmowana jest współpraca z podmiotami sektora publicznego, w tym instytucjami kultury, placówkami oświaty i instytucjami o charakterze naukowym i badawczym, organizacjami pozarządowymi, mediami oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność kulturalną.

W związku z rozszerzeniem działalności poszukujemy do pracy osoby chętnej dołączyć do tucholskiego oddziału na stanowisko MUZEALNIK / MUZEALNICZKA.

Zobacz szczegóły oferty