Program Dni Borów Tucholskich

Opublikowano 19 czerwca 2023

Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski serdecznie zaprasza na 64. Dni Borów Tucholskich. Patronat honorowy objął Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Już dziś warto zaplanować weekend od 21 do 23 lipca br., bo będzie się dziaaałooo!!!

Zaczynamy w piątek (21.07) od dwóch koncertów z lubianymi, światowymi przebojami zespołów The Beatles i Queen. A wykonają je znakomici artyści: The Postman Polscy Beatlesi oraz Queen’s Champions https://www.queen.szczecin.pl/

Sobota (22.07) to z kolei dobrze znane i od lat kultywowane tradycje w postaci Dnia Folkloru Borowiackiego, XXXIX Festiwalu Muzyki Myśliwskiej im. Piotra Grzywacza, stoisk promocyjnych Lasów Państwowych oraz XI Historycznego Pochodu Borowiaków.
Zwieńczeniem drugiego dnia naszego regionalnego święta będzie koncert gwiazdy. O 21:00 w parku „Małpi Gaj” wystąpi GROMEE! Twórca muzyki dance, pop, house i EDM. Uchodzi za jednego z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. Po raz pierwszy na Dniach Borów Tucholskich zobaczycie, jak zabrzmi klubowa muzyka połączona z dźwiękami gitary i perkusji. Szykuje się także multimedialne show, którego nie możecie przegapić! Oprócz występu tego uznanego DJ’a i producenta muzycznego, zaprezentują się również LEO i Dj Casprov.

W niedzielę (23.07) niecodzienna okazja do uczestnictwa w Mszy Hubertowskiej w oprawie muzyki myśliwskiej, a po jej zakończeniu koncert tejże muzyki. Obchody 64. Dni Borów Tucholskich kończymy szantami nad jeziorem Głęboczek. Początek o godz. 18:00. Wystąpią zespoły „Kapitan Thorn” oraz „Trzecia Miłość”.

W programie są też turnieje sportowe, m.in. szachowy, siatkówki i piłki nożnej. Szczegóły na plakacie.

Do zobaczenia!