„Przystanek JP2. Wiara, Dobro, Kultura”

Opublikowano 07 czerwca 2024

Wczoraj na zaproszenie Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP uczestniczyliśmy w imprezie „Przystanek JP2. Wiara, Dobro, Kultura” prowadząc warsztaty z wykorzystaniem tradycyjnych wzorów kaszubskich szkoły borowiackiej i tucholskiej.

Warsztaty tradycyjnego haftu – haftowanie zakładki, malowanie toreb, tworzenie okolicznościowych kartek prowadziły Anna Przytarska, Danuta Landmesser i Wioletta Chabowska.

Prowadzące ubrane były w tradycyjne borowiackie stroje, czym wzbudzały ogromne zainteresowanie zachwyt i podziw.

Dodatkowo warsztaty z makramy – tworzenia sznurkowego listka poprowadziła Danuta Dąbrowska.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Dziękujemy uczestnikom za udział w zajęciach, a organizatorom za zaproszenie. Było to wyjątkowe spotkanie i wspaniale spędzony czas.

Organizatorem imprezy był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.